Match Show 16.5.2015

Tulokset – Resultat

Lapsi& Koira/Barn och hund

1.Elina Ervast, Karis  Novascotiannoutaja ”Demi”

2.Alexia Bäckström, Hangö Novascotiannoutaja ”Chica”

3.Madeleine Nyman, Svartå Chihuahua, pitkäkarvainen ”Friidu”

4.Christa Pihlström, Svartå  Cotontulear ”Albert”

Mies & Koira/Man och hund

1. Yrjö Ristkari Pinajinen, Englanninspringerspanieli ”Armi”

2. Jouko Oksanen, Pusula, Saksanpaimenkoira ”Vili”

3. Jari  Piiri, Karis,  Pitkäkarvainen Chihuahua, ”Fifi”

X-rotu/X-raser

1.Laura Laaksonen Ekenäs  Border+basset  ”Huugo”

2.Jenny Björklund, Pojo  Newfounland+samojed ”Armani”

3.Jenny Björklund, Pojo, Tanskandoggi mix  ”Aaron”

4. Janina Råstedt Tenala,  Vitherdehund++Landseer+Hovawart+Kaukask valhund+St.Berhand  ” Brumma”

Veteraanit/Veteraner

1. Sanna Koski, Espoo Whippet ”Viima”

2. Julia Suoranta, Ekenäs, Belgianpaimenkoira ”Candy”

Pennut/Valpar:

1.Yvonne Sundell-Arponen, Raseborg Jackrussel ”Repe”

2. Veronica Swanson, Ekenäs Espanjanvesikoira,”Vili”

3. Mikaela Lindqvist, Ekenäs, Papillon ”Cody”

4. Lena Flinck,Ekenäs Pitkäkarvainen collie ”Jemma”

Pienet punaiset/ Små röda:

1. Mikaela Lindqvist, Ekenäs, Papillon ”Snobi”

2. Ghita Ahlbom Åminnefors, Kääpiösnautseri ”Skumppa”

3. Kristiina Henriksson, Pojo, Englannincockerspanieli ” Aisha”

4. Heli Kalliomaa, Karis, Pitkäkarvainen mäyräkoira ”Santtu”

Pienet siniset/Små blåa:

1. Heli Kalliomaa Karis, Lyhytkarvainen mäyräkoira ”Minttu”

2. Mikaela Lindqvist,Ekenäs, Phalene ”Leia”

3. Taina Sjöholm,Ekenäs, Petit Brabancon ”Pico”

4. Yvonne Sundell-Arponen, Raseborg, Jackrussel ”Molly”

Isot punaiset/Stora röda:

1. Eija Oksanen, Pusula,  Saksanpaimenkoira ”Pöti”

2. Helvi Ristkari, Pinjainen, Englanninspringerspanieli  ”Pinja”

3. Nilla Lindholm, Fagervik  Whippet, ”Linus”

4. Tinja Kari, Fiskars  Pitkäkarvainen collie ”Luna”

Isot siniset/ Stora blåa: 

1.Sanna Koski Espoo Whippet ”Arla”

2.Minna Vihiniemi, Salo Saksanpaimenkoira ”Vili”

3.Veronica Swanson, Ekenäs Espanjanvesikoira ”Buster”

4.Lena Flinck, Ekenäs, Pitkäkarvainen collie ”Jinx”

BEST IN SHOW

BIS-1. MIKAELA LINDQVIST, EKENÄS,PAPILLON ”SNOBI”

BIS-2.HELI KALLIOMAA, KARIS, LYHYTKARVAINEN MÄYRÄKOIRA ”MINTTU”

BIS-3.YVONNE SUNDELL-ARPONEN,RASEBORG, JACKRUSSELL, ”REPE”

BIS-4.SANNA KOSKI,ESPOO,WHIPPET, ”ARLA”

BIS-5.SANNA KOSKI,ESPOO,WHIPPET ”VIIMA”

BIS-6.EIJA OKSANEN,PUSULA, SAKSANPAIMENKOIRA ”PÖTI”

Kuvia/Bilder

%d bloggers like this: